Меню
КОСМОНАВТИ ЗМОЖУТЬ ЛІКУВАТИ ТРАВМИ ШКІРИ І КІСТОК ЗА ДОПОМОГОЮ 3D біодруку

Лікування травм шкіри та кісток за допомогою 3D біодруку

0 Comments


ПОЛІТ НА МАРС ПОСЯДЕ КІЛЬКА РОКІВ – ЗРОЗУМІЛО, КОМАНДА НЕ ЗМОЖЕ ПОВЕРНУТИ НАЗАД, НАВІТЬ ЯКЩО ОДИН ІЗ КОСМОНАВТІВ ОТРИМАЄ СУТТЄВІ ПОРАНЕННЯ.

 Про це задумалися вчені з лікарні при Дрезденському технічному університеті, яким вдалося вперше виготовити надруковані на 3D-Біопринтер фрагменти шкіри і кісток для використання в космосі. Технології 3D-біопечаті тільки починають застосовувати в клінічній практиці на Землі, однак для космічних місій вони особливо важливі, оскільки в космосі організм людини відновлюється повільніше. Розробники пояснюють, що, наприклад, в разі опіку можна надрукувати на 3D-Біопринтер новий фрагмент шкіри замість того, щоб витягувати його з іншої ділянки тіла, завдаючи додаткову травму.

Вчені зіткнулися з низкою проблем, пов’язаних з необхідністю стабільної роботи технології в умовах невагомості. В якості вирішення команда представила метод 3D-друку, що працює догори ногами. Дослідники загустіть плазму крові, змішавши її з рослинними речовинами для 3D-друку шкіри в невагомості. Структурну цілісність матеріалу кісток забезпечує фосфат кальцію, який після пересадки поступово поглинається організмом.

Пробні зразки – це тільки перший крок до адаптації технологій 3D-біопечаті для космічних місій. В рамках проекту також вивчається обладнання, яке забезпечить космонавтам можливості такого лікування – його кількість намагаються звести до мінімуму, оскільки вага вантажу в космічних місіях обмежений. Вчені вже опублікували відео з подробицями процесу 3D-біопечаті фрагментів шкіри і кісток.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *